Троїцький монастир (м. Чернігів)

Додаткова інформація

Троїцький монастир був заснований у другій половині 17 століття за ініціативою архієпископа Лазаря Барановича. Спорудження ансамблю монастиря розпочалося ще в 1677 році. Спочатку в 1677-1679 роках побудували Введенську трапезну церкву та декілька корпусів келій, потім Троїцький собор (1679-1695), келії та мур навколо монастиря (1719), будинок архімандрита (1750) та дзвіницю (1775). Більшість споруд виконані в стилі українського бароко та в наш час мають статуси пам’яток архітектури та історії національного значення.

Головною спорудою монастиря є Троїцький собор, який був збудований на кошти Гетьмана Війська Запорозького Івана Мазепи. Автором проєкту став архітектор із Вільна (Вільнюс) Йоганн-Баптист Зауер. Собор вражає своєю красою та є чудовий приклад українського бароко. Усередині храм має вишуканий інтер’єр із шикарним живописом XVII-XX ст. За всю історію собор декілька разів страждав від пожеж та перебудов, але під час реконструкції 1974-1985 років за проєктом української архітекторки Маріонiли Говденко йому повернули первісну подобу.

Окремо хочеться виділити п’ятиярусну дзвіницю, бо за символічну плату можна піднятися по крутих сходах на гору, звідки вам відкриється неймовірна панорама Чернігова.

До речі, Троїцький монастир будувався не як окрема обитель, а як розширення стародавнього Іллінського монастиря та входить до ансамблю Троїцько-Іллінського монастиря, проте, не знаючи цього ви ніколи не здогадаєтеся, що їх щось об’єднує. Обидва комплекси (Іллінська та Троїцька частини монастиря) виглядають абсолютно самодостатньо й незалежно та стоять на відстані кількасот метрів один від одного. Раніше їх між собою з’єднувала дерев’яна галерея.

У 1893 році на території монастиря під південною стіною Троїцького собору поховали відомого українського байкаря Леоніда Івановича Глібова, де зараз встановлений монумент із його погруддям.

Троїцько-Іллінський монастир це не просто важливий туристичний об’єкт Чернігова, а загалом один із найкращих архітектурних ансамблів України.

  • Роки будівництва – 1677-1775
  • Архітектор – Йоганн-Баптист Зауер
  • Архітектурний стиль – українське бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – Чернігівська область, м. Чернігів, вул. Толстого, 92
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 09.12.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 19.10.219

Напишіть коментар ...

avatar