Вишгородська набережна (м. Вишгород)

Додаткова інформація

Вишгородська набережна проходить вздовж частини Київського водосховища (Київське море), яке створили для роботи Київської ГЕС. У наш час це дуже популярне місце відпочинку серед вишгородців і жителів столиці, де часто проводять різноманітні розважальні та спортивні заходи.

На самому початку набережної ви побачите скульптуру 1968 року, подібну до чайки, що вказує напрямок руху до ГЕС (гідроелектростанція) та ГАЕС (гідроакумулювальна електростанція). Між цими станціями й лежить набережна. Йдучи по ній, по одній стороні ви побачите греблю, діючий шлюз, скейт-парк, маяк, пляж і Київське море, по другій стороні будуть різні кафе, дитячі й спортивні майданчики, сквер, ставки та високі пагорби, де раніше було літописне городище часів Київської Русі. З цих пагорбів відкриваються неймовірні краєвиди, і раніше ми вже писали про один з оглядових майданчиків і покинуту бобслейну трасу.

Проте, не варто забувати, що для створення водосховища під час будівниць ГЕС у 1960-1968 роках було затоплено десятки тисяч гектар землі, десятки населених пунктів, знищено всю флору і фауну, а після аварії на ЧАЕС у 1986 на його дні осіла величезна кількість радіоактивних викидів, котрі нікуди не ділися. Також море досить мілководне, тому в спекотну погоду сильно цвіте.

  • Адреса – Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 10.11.2019 | Оновлено: 30.06.2022 | Світлини зняті: 03.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar