Вишгородська набережна (м. Вишгород)

Додаткова інформація

Вишгородська набережна проходить вздовж частини Київського водосховища (Київське море), яке створили для роботи Київської ГЕС. У наш час це дуже популярне місце відпочинку серед вишгородців і жителів столиці, де часто проводять різноманітні розважальні та спортивні заходи.

На самому початку набережної ви побачите скульптуру 1968 року у вигляді чайки, що вказує напрямок руху до ГЕС (гідроелектростанція) та ГАЕС (гідроакумулювальна електростанція). Між цими станціями й лежить набережна. Йдучи по ній, по одній стороні ви побачите греблю, діючий шлюз, скейт-парк, маяк, пляж і власне Київське море, по другій стороні будуть різні кафе, дитячі й спортивні майданчики, сквер, ставки та високі пагорби, де раніше було літописне городище часів Київської Русі. З цих пагорбів відкриваються неймовірні краєвиди, і раніше ми вже писали про один з оглядових майданчиків і покинуту бобслейну трасу.

Проте, непотрібно забувати, що для створення водосховища під час будівниць ГЕС у 1960-1968 роках було затоплено десятки тисяч гектар землі, десятки населених пунктів, знищено всю флору і фауну, а після аварії на ЧАЕС у 1986 на його дні осіла величезна кількість радіоактивних викидів, котрі нікуди не ділися. Також море досить мілководне, тому в спекотну погоду сильно цвіте.

  • Адреса – Київська область, Вишгородський район, м. Вишгород
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 10.11.2019 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 03.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar