Будинок письменників «Роліт» (Київ)

Додаткова інформація

Будинок письменників «Роліт» (кооператив робітників літератури) був збудований у дві черги в 1931-1939 роках. У цьому будинку проживала величезна кількість видатних діячів літератури радянських часів. Відповідно до наказу Міністерства культури і туризму України від 24.09.2008 №1001/0/16-08 «Роліт» має статус пам’ятка архітектури, історії та містобудування, охоронний номер №508-Кв.

Перший корпус збудували в 1931-1934 роках за проєктом архітекторів Василя Кричевського та Петра Костирка в конструктивістському стилі. Ця будівля розташовується вздовж вулиці Михайла Коцюбинського та являє собою звичайний жахливий радянський житловий будинок. Він вийшов не таким, яким його планували архітектори з самого початку, бо їм довелося декілька разів переробляти проєкт і спрощувати його.

Другий корпус збудували в 1936-1939 роках за проєктом архітектора Миколи Сдобнєва з елементами класицизму. У цій 7-ми поверховій будівлі були більш розкішні квартири, куди заселили радянську письменницьку еліту. Звісно, що й зовні вона має набагато кращий вигляд.

Але головна цінність будинку «Роліт» не в самій будівлі, а в його мешканцях. Серед них були: Олесь Гончар, Павло Тичина, Максим Рильський, Михайло Стельмах, Андрій Малишко, Юрій Яновський, Остап Вишня, Любов Забашта, Володимир Сосюра, Натан Рибак, Іван Микитенко, Борис Антоненко-Давидович, Марія Пригара та багато інших. Також на будівлі встановлена велика кількість меморіальних дошок присвячених її мешканцям.

До речі, на нашому сайті ви можете побачити ще один цікавий будинок письменників, який розташовується в місті Ірпінь.

  • Роки будівництва – 1931-1939
  • Архітектор – Василь Кричевський, Петро Костирко, Микола Сдобнєв
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури, історії, містобудування
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Богдана Хмельницького, 68
  • Станція метро – Університет (відстань ≈600м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 27.01.2019 | Оновлено: 15.08.2021 | Світлини зняті: 24.01.2019

Напишіть коментар ...

avatar