Національний музей «Чорнобиль» (Київ)

Додаткова інформація

Національний музей «Чорнобиль» був відкритий для відвідувачів 26 квітня 1992 року за ініціативою Міністерства внутрішніх справ України. Він розміщується в колишній будівлі пожежного депо, 1910-1911 років будівництва, яка відповідно до наказу Головного управління охорони культурної спадщини від 25.06.2011 №10/38-11 має статус пам’ятки архітектури та містобудування. Також на будівлі є пожежна каланча.

26 квітня 1986 року відбулося руйнування четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, що призвело до викиду в повітря великої кількості радіоактивних речовин. Через відсутність інформації про шкідливий вплив радіації багато ліквідаторів аварії працювали без будь-якого захисного спорядження й отримали сильне опромінення. Треба пам’ятати, що вибухнув лише один реактор і завдяки героїчним діям ліквідаторів аварії, пожежа утворена після вибуху не зачепила інші реактори. Навіть важко уявити, які були б наслідки трагедії, якщо вибухнули б інші реактори. Причиною аварії стали помилки допущені під час проектування реактору та дії персоналу станції. Але все це наслідки недбалого радянського керівництва, ігнорування правил безпеки та якості заради виконання строків і байдужість до людського життя загалом.

У музеї ви зможете більше дізнатися про подробиці, причини та наслідки найбільшої екологічної катастрофи XX століття і про героїчні подвиги та подальші долі ліквідаторів наслідків аварії. Фонд музею налічує понад 7 тисяч експонатів: документи, карти, листи, фотографії, спеціальні прилади, друковані видання того часу, особисті речі ліквідаторів аварії і т. ін. Серед експонатів є багато розсекречених документів із грифом «Таємно». Ще в музеї стоять інтерактивні екрани з інформацією про ліквідаторів, зону відчуження, сучасне забруднення населених пунктів і т. ін.

  • Дата відкриття – 26 квітня 1992 року
  • Вид пам’ятки (пожежне депо) – пам’ятка архітектури та містобудування
  • Станція метро – Контрактова площа (відстань ≈250 м)
  • Офіційний сайт – Chornobylmuseum.kiev.ua
  • Адреса – Київ, Подільський район, провулок Хорива, 1
  • Вартість відвідування – 24 грн (дорослі), 12 грн (школярі, студенти), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Графік роботи – 10.00-18.00 (каса до 17.00) / вихідні – неділя, останній понеділок місяця)
  • Телефон для довідок – (044) 482-56-27
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 27.01.2018 | Оновлено: 18.07.2021 | Світлини зняті: 26.12.2017

Напишіть коментар ...

avatar