Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку (м. Ірпінь)

Додаткова інформація

Пам’ятник молодому Тарасу Григоровичу Шевченку був відкритий 24 серпня 2017 року на центральній площі міста, навпроти Ірпінської міської ради. Його встановили на кошти меценатів Володимира Карплюка і Володимира Співака. Авторами роботи стали скульптори Борис Крилов та Олесь Сидорук. Також на площі стоять бюсти видатним діячам України: Михайлу Грушевському, Пилипу Орлику, Богдану Хмельницькому та Ярославу Мудрому.

Зазвичай Тараса Григоровича зображують у більш поважному віці і не часто можна побачити молодий образ видатного поета. Тут Шевченко молодий сповнений мрій і надій та перебуває приблизно в тому віці, коли він створив «Кобзар». Пам’ятник виконаний з бронзи і граніту в руках у поета пензлик, а навколо нього знаходяться створені ним різні літературні образи.

Пам’ятник Тарасу Шевченку в Ірпені, на нашу думку, не просто один з найкращих пам’ятників Шевченка, а взагалі один з найкращих пам’ятників в Україні. Це не просто чоловік на постаменті, а складна скульптурна композиція з глибоким змістом.

  • Дата відкриття – 24 серпня 2017 року
  • Скульптор – Борис Крилов, Олесь Сидорук
  • Адреса – Київська область, м. Ірпінь, вулиця Шевченка, 2А
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 31.12.2017 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 10.10.2017

1
Напишіть коментар ...

avatar
1 Ланцюжок коментаря
0 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Найпопулярніший коментар
Ланцюжок актуального коментаря
1 Автори коментарів
Мирослава Олійник Автори недавніх коментарів
newest oldest most voted
Мирослава Олійник
Гість
Мирослава Олійник

На моє глибоке переконання пам’ятник Т.Г.Шевченку в Ірпіні є найвеличнішим не тільки в Україні, але й у всьому світі. Подяка талановитим авторам і всім причетним до встановлення пам’ятки. Ще один величний пам’ятник Кобзареві розташований у Ватикані. В сер.1960-х рр., завдяки старанням патріарха Йосифа Сліпого пам’ятник нашому Генію постав в образі патриція в Римі.