Парк КПІ (Київ)

Додаткова інформація

Парк КПІ заклали в 1899-1901 роках. Створення парку передбачалося проєктом архітектора Ієроніма Кітнера за яким збудували комплекс будівель Київського політехнічного інституту. За тих часів майбутня територія парку була колишнім військовим полем без жодного дерева і тому вони висаджувалися з нуля. У 1899 році керівництво університету замовило саджанці, а в 1900 році під керівництвом агронома Петра Сльозкіна зробили планування доріжок та алей. Згідно з рішенням виконавчого комітету Київської міськради народних депутатів від 20.03.1972 №363 парк має статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Політехнічний парк має форму трапеції, він пологий і лежить під невеличким кутом. Всередині прокладено багато доріжок, стоять ліхтарі та лавки для відпочинку. Більшість дерев дійшли до нас із перших днів існування парку, але через неправильний догляд і хаотичне насадження багато дерев не вціліло. У наш час парк перебуває в належному стані.

Це одне з улюблених місць студентів, де вони не лише відпочивають, а й навчаються. Також він підійде для відпочинку звичайних відвідувачів, які разом із парком можуть прогулятися всією чудовою територією НТУУ КПІ та подивитися на старі будівлі університету, побачити велику кількість пам’ятників, стріт-арту та відвідати відмінний музей КПІ.

Ще в парку водиться дуже багато білочок. Дерева та добрі студенти з місцевими жителями приносять їм багато їжі, що суттєво впливає на їх чисельність. Білочка навіть є неофіційним символом КПІ.

  • Роки створення – 1899-1901
  • Площа – 13.5 га
  • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
  • Адреса – Київ, Солом’янський район, проспект Перемоги
  • Станція Метро – Політехнічний інститут (відстань ≈50м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.11.2018 | Оновлено: 09.05.2022 | Світлини зняті: 20.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar