Аптека-музей (Київ)

Додаткова інформація

Аптека-музей була відкрита в другій половині 1980-х років у будівлі першої київської аптеки. У 1728 році аптекар Йоганн Гейтер відкриває на Подолі першу приватну аптеку в Києві. У 1751 році вдова Гейтера запрошує для управління аптекою провізора Георга-Фрідріха Бунге, який невдовзі одружується з її дочкою Катериною і стає новим власником аптеки. У 1792 році після смерті Георга керувати аптекою починає його син Андрій Бунге. У 1810 році для допомоги він запрошує провізора Івана Тецнера, котрий у 1825 році стане повноправним власником.

У 1811 році в результати великої пожежі на Подолі будівля зазнає сильних пошкоджень. У 1818-1820 роках її зносять та за проєктом архітектора Андрія Меленського будують нову (від старої залишилися тільки підвали) в стилі класицизму. Аптека продовжує працювати до 1839 року, поки новий власник не вирішує її перенести. У різні часи будівлю використовували для багатьох потреб, зокрема як житлове приміщення та магазин.

У 1984-1986 роках провели реконструкцію будівлі та відкрили там музей. Частина приміщень відтворює інтер’єр аптеки А. Бунге та І. Тецнера. Спочатку іде торгова зала зі старим касовим апаратом, кабінет аптекаря, лабораторія, грецька зала з бюстами лікарів античності, печера, монастирська келія, хата знахарки, лабораторія алхіміка, аптечний склад і т. ін. Серед експонатів можна побачити різноманітне приладдя для виготовлення ліків, величезну кількість баночок із ліками, старі книги з медицини, лікарські записи, рецепти, різноманітний аптечний інвентар та багато іншого.

Аптека-музей зовсім невелика за розміром, але там багато дуже цікавих та тематичних експонатів. Сильної ваги музею придає сама будівля, бо це ж перша київська аптека, важлива пам’ятка історії та архітектури. До речі, вона досі діє.

  • Дата відкриття – друга половина 1980-х років
  • Вартість відвідування – 60 грн (дорослі), 50 грн (школярі, студенти, пенсіонери), безкоштовно (пільгові категорії громадян)
  • Графік роботи – 09.00-18.00 (перерва 13.00-14.00)
  • Вид пам’ятки (будівля) – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – Київ, Подільський район, вулиця Притисько-Микільська, 7
  • Станція метро – Театральна (відстань ≈350м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 28.07.2019 | Оновлено: 08.08.2021 | Світлини зняті: 14.03.2019

Напишіть коментар ...

avatar