Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» (смт Дружба)

Додаткова інформація

Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц» заснували в 1948 році для забезпечення військової промисловості будівельними матеріалами. Через що кар’єром довгий час опікувалися військові. Раніше, навіть, офіційна назва була Державне підприємство Міністерства оборони України Дружбівський кар’єр нерудних копалин «Кварц», але в 2020 році він перейшов у власність до Фонду державного майна, тому приставку Міноборони прибрали.

Біля кар’єру розташовується практично зруйнований завод, який входить до складу підприємства. Ймовірно там і переробляли граніт на щебінь. За даними різних реєстрів підприємство не здійснює жодної діяльності з 2015 року, хоча здається, що не працює воно набагато довше.

У радянські часи спеціально для робітників та керівників підприємства збудували поселення Дружба, яке в 1961 році стало селищем міського типу.

Наразі кар’єр затоплений і є прекрасним місцем для відпочинку. Ми потрапили туди в холодну пору року, тому людей практично не було, але в теплий період їх там багато. Дружбівський кар’єр разом із заводом має площу орієнтовно 124 га, просто кажучи, він величезний. Там чиста вода бірюзового кольору, високі скелі на яких росте ліс і штучні гори білого кольору, через які веде спуск до пляжу.

Також за 15 км від кар’єру розташовується геологічний заказник «Камінне село», який вважають справжнім дивом природи.

  • Адреса – Житомирська область, Коростенський район, смт Дружба

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 30.01.2022 | Світлини зняті: 09.10.2021

Напишіть коментар ...

avatar