Голосіївський парк імені Максима Рильського (Київ)

Додаткова інформація

Голосіївський парк імені Максима Рильського був заснований у 1957 році та має загальну площу 140.9 га. Його заклали в частині Голосіївського лісу, який нині входить до складу Національного природного парку «Голосіївський». Національний парк створили в 2007 році та значно розширили в 2014 році з 4525.52 га до 10988.14 га. До складу парку входять різні відокремлені частини з Голосіївського, Святошинського та Оболонського районів міста Києва. У 1960 році Голосіївський парк отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

У парку є чотири ставки, клумби з квітами, декоративні дерева, вимощені доріжки, лавки, ліхтарі, дитячі та спортивні майданчики, відкрита сцена, фонтан та парк атракціонів із чортовим колесом. Цей парк є одним із найбільших у Києві, але сучасна паркова атрибутика займає лише його частину. Більшість території займає природний ліс, бо все-таки Голосіївський парк створили на базі старого лісу. Ландшафт парку доволі крутий, тут багато схилів із відчутним перепадом висот. Також посеред парку протікає невеличка річка Горіхуватка.

У 1964 році в рік смерті українського поета Максима Тадейовича Рильського парк назвали на його честь. У 2003 році біля центрального входу до парку встановили пам’ятник Максиму Рильському. Автори роботи – скульптор Петро Остапенко та архітектор Олег Стукалов.

  • Рік заснування – 1957
  • Площа – 140.9 га
  • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
  • Адреса – Київ, Голосіївський район, Голосіївський проспект
  • Станція Метро – Голосіївська (відстань ≈100м)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 28.10.2018 | Оновлено: 15.05.2022 | Світлини зняті: 18.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar