Млин графа Потоцького (с. Сокілець)

Додаткова інформація

Млин графа Потоцького розміщується на мальовничій річці Південний Буг у селі Сокілець Немирівського району Вінницької області. Він збудований у 1899 році на замовлення графа Костянтина Костянтиновича Потоцького. Автор роботи – архітектор Ян Гойріх.

З приходом радянської влади млин переобладнали на електростанцію та прибудували одноповерхову споруду (біла будівля). У 1992 році пожежа знищила всі дерев’яні елементи млина.

У 2020 році на сайті Фонду державного майна України розмістили оголошення про намір передати млин в оренду під готельний комплекс, базу відпочинку чи нешкідливе виробництво. Як ми розуміємо, орендар має відновити млин, що дасть змогу перетворити його на популярний туристичний об’єкт.

Наразі комплекс будівель перебуває в напівзруйнованому стані. Всередині млина пусто, але зовні будівля дуже гарна та має цікаві металеві елементи декору. В інших будівлях комплексу можна побачити залишки старих механізмів, що дуже круто, бо таке трапляється не часто. Проте, зважаючи на стан усіх споруд лазити в середину небезпечно.

Також у сусідньому селі Печера розміщується склеп Потоцьких, споруджений архітектором Владиславом Городецьким, який є автором костелу святого Миколая в Києві. Раніше всі ті землі належали родині Потоцьких. До наших днів дійшов їх млин, склеп та парк зі скульптурами, де стояв палац, котрий зруйнували більшовики.

  • Дата будівництва – 1899 рік
  • Архітектор – Ян Гойріх
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Вінницька область, Немирівський район, село Сокілець
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 19.09.2021 | Оновлено: 27.12.2021 | Світлини зняті: 09.09.2021

Напишіть коментар ...

avatar