Парк «Наталка» (Київ)

Додаткова інформація

Парк «Наталка» розташовується на території урочища Наталка, яке лежить на правому березі Дніпра. До 2015 року урочище було занедбаною територією, котру раніше «турботлива» міська влада передала під забудову, бо нащо нам та незрозуміла зелень на березі річки, усі ті дерева від лукавого 😈 Утім під тиском громадськості й за сприянням нової влади землі повернули місту.

Першу чергу парку «Наталка» у 2017 році урочисто відкрив мер міста Віталій Кличко. У 2018-2019 роках відкрили другу і третю черги. Проте, ще за декілька років до того, створити новий парк намагалися активісти з громадської організації «Парк Наталка». Саме їх зусиллями занедбану територію почали приводити до ладу. Згодом вони змогли налагодити зв’язок із київською владою й заручитися підтримкою міського голови Віталія Кличка. У 2016 році на ділянці 12.8 га вже можна було побачити обриси майбутнього парку (вимощені доріжки, ландшафтні композиції, лавки). Тоді та ділянка мала назву парк «Оболонь», про який ми навіть писали на нашому сайті, але та стаття вже зовсім не актуальна.

Парк «Наталка» – це, безперечно, один із найкращих парків Києва й одне з найулюбленіших місць відпочинку киян. Головною його родзинкою є те, що він лежить на березі Дніпра, бо всі місця на березі цієї величної річки вже за замовченням гарні. Також він сполучається з Оболонською набережною, яка теж є дуже популярним місцем відпочинку.

На території парку можна побачити багато зелених насаджень, декоративних дерев, квіткових і скульптурних композицій, лавок і альтанок із яких ви зможете зручно споглядати Дніпро, велику кількість сучасних різноманітних дитячих і спортивних майданчиків, футбольне поле, велику бігову доріжку з правильним покриттям, що не відбиває вам ноги та багато чого іншого.

Ще одним цікавим і впізнаваним елементом парку є кесон – це 52 метровий фрагмент недобудованого підводного тунелю 1938 року. До речі, раніше ми писали про Титул №6, який є 700 метровим фрагментом іншого недобудованого тунелю.

Отже, парк «Наталка» подає нам приклад, як усього за декілька років спільними зусиллями активістів і влади можна перетворити занедбане місце на одну з найкращих локацій Києва, а не звести там черговий ТРЦ чи будинок.

  • Дата відкриття – 2017 рік
  • Площа – 25 га
  • Адреса – Київ, Оболонський район, вулиця Оболонська Набережна
  • Станція Метро – Оболонь (відстань ≈1.8 км)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 20.06.2022 | Оновлено: 24.07.2022 | Світлини зняті: 29.05.2022

Напишіть коментар ...

avatar