Трьохсвятительська церква (с. Лемеші)

Додаткова інформація

Трьохсвятительська церква була збудована в 1755-1760 роках на замовлення графа Олексія Розумовського, як усипальниця для його батька Григорія (зведена над могилою). Безпосередньо будівництвом керувала його мати Наталія Дем’янівна, засновниця роду Розумовських. Саме в Лемешах вона народила Олексія Розумовського, майбутнього чоловіка російської Імператриці Єлизавети Петрівни та майбутнього гетьмана Війська Запорозького Кирила Розумовського.

Храм виконаний у стилі українського бароко з елементами класицизму. Серед можливих авторів дослідники наводять архітекторів Семена Каріна, Андрія Квасова або Івана Григоровича Григоровича-Барського. До речі, останні двоє, на замовлення Наталії Розумовської, у 1752-1763 роках створили неперевершений Собор Різдва Богородиці в Козельці.

У 1865 році за проєктом архітектора А. Куцевича до церкви прибудували притвор із дзвіницею.

У радянські часи храм закрили та облаштували там склад міндобрив. Через близькість розташування Трьохсвятительської церкви до траси Київ-Чернігів, кудою мали нести олімпійський вогонь, у 1974 році розпочалася реконструкція, що повністю завершилася аж у 1982 році. Наразі храм діючий та має статус пам’ятки архітектури національного значення.

  • Роки будівництва – 1755-1760
  • Архітектурний стиль – українське бароко, класицизм
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська область, Козелецький район, село Лемеші
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 14.07.2020 | Оновлено: 30.06.2022 | Світлини зняті: 09.02.2020

Напишіть коментар ...

avatar