Воскресенська церква (смт Седнів)

Додаткова інформація

Воскресенська церква (до 1880-х років Церква Різдва Богородиці) споруджена в 1690 році, як церква-усипальниця козацького роду Лизогубів. Кошти на будівництво храму надав Яків Кіндратович Лизогуб, котрий на той момент був полковником Чернігівського полку та у власності якого перебував Седнів. Цікаво, що самого Якова Лизогуба поховали в Чернігові на території стародавнього Єлецького монастиря.

У 1856 році на кошти Іллі Івановича Лизогуба побудували дзвіницю, але на відміну від храму виконаного в стилі українського бароко її виконали в стилі класицизму.

У 1924 році дослідники виявили під церквою родину усипальницю, де перебувало близько 44 муміфікованих тіл. Подальша їх доля була невтішною. Деякі тіла почали використовувати в антирелігійній пропаганді радянських часів та експонувати в музеї, а інші порозтягували місцеві, історики навіть наводять факти гри черепами у футбол. Далі за однією інформацією залишки тіл вивезли в невідомому напрямку, за іншою їх поховали небайдужі місцеві. Наразі там розміщуються лише мощі Якова Юхимовича Лизогуба (онук Якова Кіндратовича Лизогуба), що перевезли туди в 1990-х роках.

У 1935 році радянська влада закрила церкву й облаштувала комору. У 1980-х роках відбулися реставраційні роботи. У 1990-х роках Воскресенську церкву передали релігійній громаді.

  • Дата будівництва – 1690 рік
  • Архітектурний стиль – українське бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Чернігівська обл, Чернігівський р-н, смт Седнів
  • Приналежність – Російська православна церква в Україні
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 08.05.2021 | Оновлено: 28.06.2021 | Світлини зняті: 25.09.2020

1
Напишіть коментар ...

avatar
1 Ланцюжок коментаря
0 Відповіді по ланцюжку
0 Послідовники
 
Найпопулярніший коментар
Ланцюжок актуального коментаря
1 Автори коментарів
Олександр Автори недавніх коментарів
newest oldest most voted
Олександр
Гість
Олександр

Унікальне,чудом збережене, українське монументальне зодчество!