Пам’ятник Любові Забашті (м. Прилуки)

Додаткова інформація

Пам’ятник Любові Забашті встановили у вересні 2011 року в центральній частині міста. Автори роботи – скульптори Володимир Чепелик та Олексій Чепелик.

Любов Василівна Забашта (3 лютого 1918 – 21 липня 1990) – відома українська поетеса та дружина Андрія Самійловича Малишко. Забашта народилася в Прилуках, де навчаючись у молодших класах школи № 4 почала вперше писати. У 1935 році в газеті «Правда Прилуччини» були вперше опубліковані її вірші. Попри своє бажання стати письменницею та вступити до гуманітарного інституту, батько відмовляє її від цього, через репресії проти діячів культури тих часів. У 1940 році вона закінчила Одеський інститут інженерів водного транспорту (нині Одеський національний морський університет). Під час навчання Любов познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком Валентином Забаштою (дівоче прізвище Любові було Гришко), але вже в 1942 році залишається вдовою з маленьким сином на руках.

Працюючи в Києві інженером-кораблебудівельником вона не полишає творчу працю. У 1950 році друком виходить її перша поетична збірка «Нові береги» та Любов Забашта стає членом спілки письменників СРСР. У 1956 році вона виходить заміж за письменника Андрія Малишка та продовжує писати й публікувати нові роботи до самого кінця.

До речі, на нашому сайті ви можете побачити київський будинок письменників «Роліт», де мешкало творче подружжя та Байкове кладовище, де Забашта похована поруч із Малишком.

  • Дата відкриття – вересень 2011 року
  • Скульптор – Володимир Чепелик, Олексій Чепелик
  • Адреса – Чернігівська область, Прилуцький район, місто Прилуки, вулиця Київська, 172 (навпроти)
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 11.10.2020 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 01.08.2020

Напишіть коментар ...

avatar