Графський парк (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Графський парк був закладений у другій половині XVIII століття на території урочища Обідовщина. Вважається, що парк заснував Ілля Безбородько, який в другій половині XVIII століття придбав землі майбутнього парку у Вітгенштейнів. У 1964 році парк отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва.

Парк розташовується на території Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. Іноді можна почути, що його називають парком педагогічного інституту, бо в 1932-1998 роках університет називався педагогічним інститутом. Раніше в парку полюбляли відпочивати видатні студенти Ніжинського університету, серед яких були Микола Гоголь, Євген Гребінка, Віктор Забіла, Аполлон Мокрицький та багато інших.

Графський парк досить маленький та має загальну площу всього 5 га, але водночас він дуже затишний із великою кількістю різноманітних зелених насаджень. Головною родзинкою парку є ставок на березі якого стоять великі верби, котрі віддзеркалюються у воді та створюють неймовірно мальовничу картинку.

  • Дата створення – друга половина XVIII століття
  • Площа – 5 га
  • Вид пам’ятки – пам’ятка садово-паркового мистецтва
  • Адреса – Чернігівська область, м. Ніжин, вул. Воздвиженська
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 06.12.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar