Катерининська церква (м. Чернігів)

Додаткова інформація

Катерининська церква – це пам’ятка архітектури національного значення та один із символів Чернігова. Вона стоїть на пагорбі при в’їзді до міста та є фактично першим, що ви бачите. Храм збудували в 1715 році на замовлення братів Якова та Семена Лизогубів, на честь їхнього діда Якова Кіндратовича Лизогуба, який на чолі Чернігівського полку відіграв важливу роль у взяті турецької фортеці Азов у 1696 році. До речі, на нашому сайті ви маєте змогу побачити стародавній Успенський собор, де розміщується усипальниця Якова Лизогуба.

За всю свою історію храм пережив декілька пожеж та руйнувань, але однаково дійшов до наших днів у первісному вигляді. У певний період до нього була прибудова дзвіниця з теплою церквою, яку розібрали під час післявоєнної реставрації. У радянські часи храм закрили та в 1979 відкрили Музей декоративного мистецтва Чернігівщини, котрий пропрацював у приміщенні церкви до 2006 року.

У 2006 році Катерининську церкву передали релігійній громаді УПЦ КП (нині Православна Церква України), проте, представники Російської православної церкви (раніше УПЦ МП) не погодилися з тим, що козацьку святиню віддають українській церкві та встановили там свій намет, заблокувавши вхід до храму. Прибрати цей намет остаточно змогли лише в 2014 році після Революції Гідності.

У 2016 році в храмі встановили новий іконостас, п’ятий за рахунком. Під час його виробництва за приклад узяли величний іконостас Собору Різдва Богородиці, який розташовується в містечку Козелець.

Катерининська церква неймовірно гарна та своїм зовнішнім виглядом подібна до старих дерев’яних українських храмів. Але найбільше її краса розкривається у вечірню пору, коли вмикається освітлення, вона стає просто казковою.

  • Рік заснування – 1715
  • Архітектурний стиль – українське бароко
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – Чернігівська область, місто Чернігів, проспект Миру, 6А
  • Приналежність – Православна церква України
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 20.03.2020 | Оновлено: 30.07.2022 | Світлини зняті: 19.10.2019

Напишіть коментар ...

avatar