Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя був заснований у 1805 році графом Іллею Безбородько та є одним із найстаріших навчальних закладів України. Університет збудували на кошти Іллі та його брата Олександра Безбородько, які він заповів перед смертю на будівництво богоугодних закладів (лікувальні, навчальні будівлі, притулки тощо). Головну будівлю університету спорудили в 1805-1817 роках за проєктом архітектора Луїджі Руска, який втілив у життя архітектор Іван де Лукіні.

17 вересня 1820 року відбулося офіційне відкриття Гімназії вищих наук князя Безбородька (перша офіційна назва). Спочатку це був навчальний заклад закритого типу, де навчалися діти дворян, духівництва та офіцерів. За весь час існування університету його декілька разів реорганізовували на фізико-математичний ліцей, юридичний ліцей, історико-філологічний інститут та педагогічний інститут.

Серед випускників Ніжинського університету є багато видатних особистостей – письменники Микола Гоголь, Євген Гребінка, Віктор Забіла, художник Аполлон Мокрицький та багато інших.

Головний корпус університету має статус пам’ятки архітектури та історії національного значення. Він виконаний у стилі класицизму, про що вам одразу кажуть великі колони на вході. У 1975 році поряд із головним корпусом встановили пам’ятник Миколі Гоголю (не плутайте з першим пам’ятником Гоголю), у 1990 році пам’ятник Іллі Безбородьку та перший в Україні пам’ятник вчителю. Також варто зазначити гарну та доглянуту територію університету.

  • Рік заснування – 1805
  • Архітектори – Луїджі Руска, Іван де Лукіні
  • Офіційний сайт – Ndu.edu.ua
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури та історії
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вул. Графська, 2
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 02.12.2018 | Оновлено: 24.08.2021 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar