Пам’ятник ніжинському огірку (м. Ніжин)

Додаткова інформація

Пам’ятник ніжинському огірку відкрили 16 грудня 2005 року поряд із Ніжинським консервним заводом. На території міста є величезна кількість пам’яток архітектури та просто гарних місць, але пам’ятник ніжинському огірку має особливе значення. Це унікальний пам’ятник і справжній символ міста, який безпосередньо пов’язаний із його історією. Можна сказати так, якщо ви не бачили пам’ятник огірку, то ви не бачили Ніжина. Автором проєкту є місцевий митець Леонід Воробйов.

Ніжинський огірок виготовлений із зеленого граніту лежить на дерев’яній діжці, яка стоїть на льоху. У таких діжках раніше засолювали огірки, а льох є традиційним місцем зберігання такої продукції.

Знамениті засолені ніжинські огірки користуються великою популярністю не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу. Вважається, що сорт цих огірків у XVII столітті завезли греки. Вони зростають на землях Ніжинщини і свого неповторного смаку набувають завдяки ґрунту насиченому іонами срібла, місцевому клімату та рецептам соління. Тому всі спроби виростити ніжинські огірки в інших місцях не завершуються успіхом.

  • Дата відкриття – 16 грудня 2005 року
  • Автор проекту – митець Леонід Воробйов
  • Адреса – Чернігівська область, місто Ніжин, вулиця Шевченка, 160

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 12.11.2018 | Оновлено: 09.05.2022 | Світлини зняті: 16.10.2018

Напишіть коментар ...

avatar