Костел святого Івана Хрестителя (м. Біла Церква)

Додаткова інформація

Костел святого Івана Хрестителя збудували в 1812-1816 роках на кошти польського шляхтича Францишка-Ксаверія Браницького, який володів містом із 1770-х років. Костел виконаний у стилі класицизму та має дуже виразні колони (коринфський архітектурний ордер), котрими раніше прикрашали храми Стародавньої Греції. Автор роботи – італійський архітектор Доменіко Ботані, але це є лише припущенням.

Костел Івана Хрестителя розміщуються в самому центрі міста на Замковій горі, де Великий князь київський Ярослав Мудрий заснував Білу Церкву (раніше Юр’їв). Також раніше вважали, що костел збудували на місці руїн стародавньої церкви, на честь якої місто отримало свою назву (за однією з версій), бо в народі ту церкву називали «біла церква». Але під час розкопок 1970-х років рештки цієї церкви виявили через дорогу.

З приходом радянської влади в 1930-х роках храм закрили. Під час Другої світової війни богослужіння поновили. Після війни храм знову закрили та використовували за різними не цільовими призначеннями. Згодом костел було вирішено використовувати як дім органної музики та в 1990 році там встановили чеський орган фірми «Rieger Kloss».

У наш час костел святого Івана Хрестителя є важливим туристичним об’єктом міста та має статус пам’ятки архітектури національного значення. Там поновили богослужіння та продовжили проводити концерти. Тому зараз його між собою ділить римо-католицька парафія святого Івана Хрестителя та Білоцерківський зал органної та камерної музики.

  • Роки будівництва – 1812-1816
  • Архітектор – Доменіко Ботані (не підтверджено)
  • Архітектурний стиль – класицизм
  • Вид пам’ятки – пам’ятка архітектури
  • Адреса – Київська обл, м. Біла Церква, Соборна площа, 4
  • Приналежність – Римо-католицька церква в Україні
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі Patreon, яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 01.05.2019 | Оновлено: 14.08.2021 | Світлини зняті: 25.04.2019

Напишіть коментар ...

avatar